Server YourApartments používa k poskytovaniu služieb a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

 
 
Apartmány Praha Staromestské námestie
 

Apartmány Praha Staromestské námestie

Praha Staromestské námestie

Staromestské námestie v Prahe sa nachádza medzi Václavským námestím a Karlovým mostom. V 12. storočí bolo Staromestské námestie miestom pre trhovisko, ktoré tvorila križovatka niekoľkých uličiek. Následne sa stalo časťou Prahy, ktorou viedla tzv. Kráľovská cesta na Pražský hrad. Námestie lemujú budovy, ktoré majú nesmierny historický a architektonický význam. Staromestské námestie zdobí uprostred socha protestantského reformátora Majstra Jana Husa, ktorý bol upálený v roku 1415. Jeho smrť viedla k husitským vojnám v 14. a 15. storočí. V minulosti sa na tomto námestí odohrávalo množstvo kultúrnych a politických udalostí, ktoré formovali české dejiny. V súčastnosti sa tam odohráva množstvo kultúrnych a spoločenských udalostí, koncertov, festivalov a v zime tradičné Vianočné trhy.

Doporučujeme tiež:

Apartmány v Prahe Apartmány Praha Václavské námestie Apartmány Praha Karlov Most Ubytovanie v Prahe

Apartmány Praha Staromestské Námestie predstavujú ideálne miesto pre ľudí, ktorí chcú mať všetky pamiatky na dosah a radi si užívajú pohľad na historické budovy z obdobia Baroka. Všetky apartmány sú zrekonštruované a renovované a sú vybavené kuchyňou a kúpeľňou.

Nasledujúci zoznam predstavuje Apartmány Praha Staromestské Námestie:

V blízkom okolí nájdete množstvo historických pamätihodností ako napríklad Týnska katedrála, kostol Sv. Mikuláša, palác Kinských, Mestská veža so Staromestským Orlojom, ktorý bol postavený v 15. storočí kráľovským hodinárom Mikulášom z Kadane a rektorom Karlovej univerzity Janom Šindlom. Každú hodinu zvonia zvony a 12 apoštolov sa ukáže na Staromestskom Orloji čo väčšina turistov a vreckových zlodejov považuje za nesmierny zážitok.