Server YourApartments používa k poskytovaniu služieb a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

 
 
Apartmány Praha Karlov Most
 

Apartmány Praha Karlov Most

Apartmán pri Karlovom Moste Karlov Most je najstarším mostom, ktorý spája obidva brehy Vltavy v Prahe a druhým najstarším mostom v Českej republike. Pôvodný most bol stiahnutý v priebehu topenia ľadov na jar v roku 1342. Stavba nového mostu začala v roku 1357. Až do 19. storočia sa tento most volal Kamenný most alebo Pražský most. Následne bol premenovaný podľa svojho zakladateľa kráľa Karla IV, ktorý tým poveril Petra Parlera, staviteľa katedrály Sv.Víta pri Pražskom hrade. Aj vďaka Karlovmu mostu sa Praha stala významnou križovatkou Europských obchodných miest.

Doporučujeme tiež:

Apartmány v Prahe Apartmány Praha Václavské námestie Apartmány Praha Staromestské námestie Ubytovanie v Prahe

Apartmány Praha Karlov Most sú veľmi obľúbené vďaka svojej lokalite v centre mesta. V blízkom okolí sa nachádzajú takmer všetky turistické atrakcie. V lete si môžte prenajať loďku a ísť na plavbu po Vltave od Mánesa ku Karlovmu mostu.

Nasledujúci zoznam predstavuje Apartmány Praha Karlov Most:

Karlov Most je ozdobený 30 sochami, ktoré sú prevažne v štýle Baroka. Najznámejšia a najstaršia z nich je socha Jana Nepomuckého zo 17.storočia, ktorý bol zhodený do Vltavy na príkaz panovníka Václava IV.

Most je ohraničený na obidvoch brehoch rieky Vltavy 2 vežami, a to Vežou Starého Mesta a Vežou Malá Strana. Kráľovská cesta vedie cez tieto veže k Prašnej bráne cez Karlov most k Pražskému hradu.