Server YourApartments používa k poskytovaniu služieb a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

 
 
Veľká Fatra Apartmány
 

Veľká Fatra Apartmány

Veľká Fatra patrí medzi najviac zachovalé pohoria na Slovensku. Je ohraničená Liptovskou kotlinou zo severu a východu, Turčianskou kotlinou zo západu a výbežkami Kremnických vrchov z južnej strany.Apartmány Veľká Fatra Ružomberok Celé pohorie charakterizuje vysoký hlavný hrebeň, ktorý sa člení na dve časti, a to Liptovskú a Turčiansku. Nejvyšším vrchom je Ostredok (1592 m n.m.). Turisti vyhľadávajú hlavne doliny ako sú Ľubochnianska, ďalej Necpalská, Žarnovická, Belianska, Gaderská a Hrabovská. Najznámejšie vrcholy tohto masívu sú Tlstá, Ploská, Čierny kameň, Majerova skala, Suchý vrch, Drienok a Kráľova studňa. Do Veľkej Fatry sa dostanete cez Necpaly, Ružomberok, Donovaly, Banskú Bystricu, Liptovské Revúce alebo Liptovskú Osadu. Prírodné bohatstvo tvoria zachovalé lesy karpatského typu so zastúpením smreka, buku a jedle. Pohorie Veľká Fatra drží europské prvenstvo vo výskyte tisu obyčajného.

Apartmán Hrabovo Veľká FatraVeľká Fatra Apartmány Ružomberok sa nachádzajú v nádhernom prostredí Hrabovskej doliny pri Ružomberku, v tesnej blízkosti Skiparku Malinô Brdo nad Hrabovskou nádržou. Svojou lokalitou, službami a príjemným prostredím uspokojí aj tých najnáročnejších turistov. Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody, turistiky či lyžovania. Často to vyhľadávajú rodiny s deťmi, ktoré chcú stráviť dovolenku v tomto krásnom prostredí Hrabovskej doliny Veľkej Fatry. Vo väčšine apartmánov sa nachádza elektrické kúrenie, v kúpeľniach podlahové kúrenie. Veľká Fatra Apartmány majú k dispozicii káblovú televíziu a pripojenie k WiFi internetu. Niektoré apartmány majú aj balkón. Všetky apartmány ponúkajú plne zariadenú kuchyňu s riadom, varnú dosku, chladničku a mikrovlnku.

Apartmány Veľká Fatra Hrabovo Milovníkom lyžovania doporučujeme známe lyžiarské stredisko Skipark Ružomberok, ktoré sa nachádza na úpätí Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok. Patrí medzi najmodernejšie lyžiarské strediská na Slovensku a nájdete tam 12 km zjazdoviek. Najdlhšia z nich meria 3 900 m a je najdlhšie umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku. Dá sa využiť 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarské vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Samozrejmosťou je fungovanie lyžiarskej školy, skiservisu, požičovne lyžiarskej výstroje a skibusu. Cez víkendy sa tu organizujú dokonca aj zaujímavé súťaže a lyžiarské akcie pre celú rodinu.

Tipy na výlety do Veľkej Fatry:

  • splavovanie rieky Oravy v dĺžke 22 km
  • splavovanie Váhu v dĺžke 35 km
  • turistické trasy cez Hrabovskú dolinu a Čutkovskú dolinu
  • návšteva Liptovského salaša
  • výlety do Nízkych Tatier, Západných Tatier, Chočských vrchov a Malej Fatry
  • prehliadka niektorých jaskýň, napr. Ľadová jaskyňa, Važecká jaskyňa a Liskovská jaskyňa
  • cykloturistika v okolí Ružomberku a Liptovskej Mary
  • aquapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši